Kwiecień 2023

Kiermasz Wielkanocny w Szycach

W sobotę 1 kwietnia 2023 r., w podkrakowskiej Gminie Wielka Wieś, odbył się w miejscowości Szyce przy Urzędzie Gminy na Placu Wspólnoty 1, Kiermasz Wielkanocny, który zainaugurował IV Sezon Wielkowiejskiego Targu.

Polska wieś XXI

Pani dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK, kierownik projektu RuralStrateg, wzięła udział w panelu dyskusyjnym, gdzie wraz z innymi uczestnikami dyskutowała na temat zwyczajów wielkanocnych. Poruszona została także tematyka nowoczesnych wiosek Smart Villages.

Rozmowę poprowadził Janusz Bończak, koordynator Wielkowiejskiego Targu, a gospodarzem panelu był Krzysztof Wołos, wójt gminy Wielka Wieś.

W wydarzeniu wzięli udział także Łukasza Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, JM dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Danuta Szopa, dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Daniel Wrzoszczyk dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska.