Grudzień 2023

Warsztaty pt. „Poznaj mój kraj”

W dniach 9-10 grudnia 2023 w Sacinie (powiat grójecki) odbyły się warsztaty pt. „Poznaj mój kraj”, przeprowadzone w ramach projektu pt. „Tożsamość narodowa Polaków w obliczu migracji ludności ukraińskiej. Prewencja konfliktów społecznych (UkraPolMig)”. Warsztaty z młodzieżą polską i ukraińską prowadziła dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK (kierownik projektu UkraPolMig).

Zdjęcie z warsztatów

W trakcie warsztatów młodzież pracowała wspólnie nad przygotowanymi ćwiczeniami, opowiadała o sobie i wymieniała doświadczenia. Uczniowie wykonywali zadania związane z tematyką warsztatów (m. in. komunikacja, żargon młodzieżowy, łamigłówki językowe), a także pracowali przy użyciu kart Points Of You – Faces. Chętnie wskazywali oni także np. podobieństwa i różnice w kulturze Polski i Ukrainy.

Zdjęcie z warsztatów

Po warsztatach na uczniów czekała miła niespodzianka – wręczono im materiały promocyjne Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.