Luty 2024

warsztaty pt. „Prewencyjne zarządzanie konfliktem"

W dniu 20 lutego 2024 w Grójcu (powiat grójecki) odbyły się warsztaty pt. „Prewencyjne zarządzanie konfliktem”, przeprowadzone w ramach projektu pt. „Tożsamość narodowa Polaków w obliczu migracji ludności ukraińskiej. Prewencja konfliktów społecznych (UkraPolMig)”. Warsztaty z mieszkańcami powiatu grójeckiego prowadziła dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK (kierownik projektu UkraPolMig).

W trakcie warsztatów przedstawiciele grup i aktorów społecznych z wybranej gminy opowiadali o swoich doświadczeniach i starali się wypracować najbardziej efektywne sposoby profilaktyki konfliktów społecznych. Wśród zaproszonych byli nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagodzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, policjantka, absolwenci szkół i inne osoby.

Warsztaty

Na koniec spotkania uczestnikom wręczono materiały promocyjne i drobne upominki.

Warsztaty